Підсумки  виховної роботи за І семестр 2020/2021 навчального року

Бузівського закладу загальної середньої освіти Дніпропетровської області

Виховна робота в Бузівському ЗЗСО протягом І семестру 2020/2021 навчального року була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту». Для їх реалізації у школі був розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та містять календарні, традиційні шкільні свята, конкурси, заходи щодо втілення «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів» .

Адміністрація закладу приділяла належну увагу методичній роботі  класних керівників. З цією метою було організовано роботу методичного об’єднання класних керівників. Протягом І семестру було проведено два засіданні, на яких розглядалися питання: «Про визначення основних напрямків методичної та виховної роботи, затвердження перспективного плану роботи методичного об’єднання класних керівників
на 2020/2021 навчальний рік», «Про адаптацію учнів 5 класу до середньої ланки».

У вересні класні керівники 1-11 класів заповнили соціальні паспорти класів, а на їх основі було оформлено соціальний паспорт школи. У школі станом на 31 грудня 2020 року навчаються: діти-сироти - відсутні.; діти, позбавлені батьківського піклування – відсутні; діти з багатодітних сімей – 45 чол. з 19 сімей; діти матерів – одиничок – 23  чол.; діти з малозабезпечених сімей - 11 чол. з 4 родин.

Постійно проводиться робота з попередження дитячого травматизму серед учнів. Проведено планові бесіди з попередження травматизму, інструктажі. Було проведено додаткові лекції з питань електробезпеки, правил поведінки на водоймищах, порядку дій населення при виявленні вибухонебезпечних предметів, пожежі, надання долікарської допомоги, Тиждень безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі» (вересень 2020), Дні безпеки дитини.

Педагоги творчо підійшли до планування виховної роботи, використовували різноманітні форми проведення заходів, застосовували  інноваційні технології. Проведено вибори Президента школи та створено Кабінет Міністрів .

Відповідно до річного плану школи було проведено всі заплановані загальношкільні заходи, серед яких: День знань, тиждень олімпійського руху, Конкурс ораторського  мистецтва «Мова – душа народу» , Свято квітів та осінніх композицій,експрес – гра «Посвята в барвінчата», спортивно – розважальне свято «Кольорова веселка», тиждень толерантності, свято Миколая , свято Веселкової республіки, виховні години щодо вшанування жертв голодомору, на яких діти продемонстрували свої здібності та творчу майстерність.

Протягом І семестру в закладі були проведені традиційні тематичні дні: День працівників освіти, День людей похилого віку, День бібліотекаря, День української писемності та мови, Всесвітній День прав людини, День пам’яті жертв голодомору, День інвалідів, Всесвітній День боротьби зі СНІДом.

Протягом першого півріччя з метою виховання в учнів любові до свого народу, усвідомлення спільності власної долі з долею Батьківщини, формування моральних та культурних цінностей класними керівниками  проведені виховні заходи:  «Ми перед вами голови схиляємо» до Дня визволення України від фашистських загарбників, «Ми маленькі козачата» - спортивно-розважальний захід до Дня Захисника Вітчизни. З метою прищеплення шанобливого ставлення, любові до рідної мови в листопаді був проведений виховний захід «Мова рідна, слово рідне».

Важливим завданням перед педагогічним колективом є створення інноваційної педагогічної інфраструктури, що охоплюватиме естетику предметного виховання, в якому діти зможуть реалізувати свої художньо-творчі здібності Для його вирішення були проведені конкурси « Сніжинка», День працівників освіти, День самоврядування, День дублера, «Зимовий вернісаж».

Проаналізувавши стан виховної роботи в І семестрі 2020/2021 навчального року, слід зазначити, що класні колективи 1-11-х класів під керівництвом класних керівників, за участі дитячого самоврядування активно долучаються до проведення позакласних та позашкільних заходів різного спрямування. Із задоволенням діти готуються до проведення різних виховних заходів.

Фотоакція «Подаруй світу усмішку»

Найкращі інтерв’ю на  визначення  «Ввічливість-це…», «Толерантність – це..

Роспопа Александра                                               Дорофеєва Дарія

Конкурс « Складаємо сенкан»

Тиждень української писемності.

Радіодиктант

Літературна вікторина « Мова – душа народу»

Свято Нового Року  та Святого Миколая.